Folder informacyjny PSP1


godlo_polski.svg.png
 
bip.jpg
 
PROGRAMY W KTÓRYCH
UCZESTNICZYMY

linia.png
klub_szkol_unicef.jpg
linia.png
bezpieczne_wakacje_180_150.jpg
linia.png

przedszkolak_w_jedynce.jpg
linia.png
szkola_przyjazna_szesciolatkom.png
linia.png
wf_z_klasa.jpg
linia.png
 
akademia_przedszkolaka.png
linia.png
baner_6latek.gif 
 
linia.png
 
fsnt.jpg
linia.png
lepsza_szkola.jpg
linia.png
16dh-m.jpg
linia.png
zuchy.jpg
linia.png
Online
Gości: 3
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 3001, Najnowszy: jy7htmjhty
Aktualności 2016
PoWtŚrCzPiSoNi
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Menu główne
· Video
Aktualności

Poprzez historii Śląska krwawy szlak,

Która ku Polsce wiodła tę ziemię,

Ku wymarzonej ojczyźnie od lat.

Idziemy wciąż naprzód ku nowej przyszłości,

Dziś dni są spokojne, przyjazny jest czas.

I młodość nam daje jak skrzydła u ramion

Wciąż nowe marzenia by lecieć do gwiazd...
Wielkie pieczenie
01 lip : 17:59  by Administrator
Dziś od rana w naszej szkolnej świetlicy roznosiły się smakowite zapachy. A to za sprawą starszych świetliczaków, którzy pod czujnym okiem pani Marioli, piekli nie co innego jak prawdziwe domowe ciasto. Korzystając z darów jesieni postanowiono przygotować ciasto ze śliwkami. Po dokładnym odmierzeniu i połączeniu składników oraz po odpowiednio długim pobycie w rozgrzanym piekarniku, powstał pyszny, wykonany własnoręcznie przez Jedynkowiczów wypiek. Cisto udało się i smakowało wybornie. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie jeden raz zostaniemy uraczeni taką słodką niespodzianką.
Katarzyna Czapla


Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Pierwsza wycieczka już za nami…
01 lip : 17:59  by Administrator
Dnia 22 września uczniowie klas szóstych wczesnym rankiem wyruszyli na Górny Śląsk, aby pogłębiać swoją wiedzę przyrodniczą.
Zaczęli od Chorzowskiego Planetarium, gdzie mogli zobaczyć prawdziwy ogródek meteorologiczny oraz przypomnieć sobie wiadomości o pogodzie podczas zajęć w stacji klimatologicznej. Następnie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych pt. „A jednak się kręci” gdzie w ciemnościach, pod gwieździstym niebem planetarium, słuchali o ciałach niebieskich, gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym, teorii Mikołaja Kopernika oraz ruchach naszej Ziemi i ich następstwach.
Kolejnym punktem wycieczki był Uniwersytet Śląski. Tam, jak prawdziwi studenci, w salach audytoryjnych tej uczelni, uczestniczyli w trzech wykładach z fizyki. Pierwszy z nich dotyczył sił działających we Wszechświecie, oddziaływań między ciałami i cząstkami. Kolejny wykład, zatytułowany „Zasady zachowania w mechanice” poprzez liczne eksperymenty tłumaczył zasady zachowania energii, pędu i momentu pędu. Ostatni wykład dotyczył równowagi. Naukowiec pokazywał i tłumaczył jak to jest, że wiele starożytnych budowli, mimo upływu tysiącleci i trzęsień ziemi wciąż zachwyca nas swoim pięknem i doskonałością konstrukcji. Wszystkie wykłady były arcyciekawe, poparte licznymi doświadczeniami i eksperymentami, w których udział brali sami uczniowie.
Uczestnicy uznali wycieczkę za udaną i choć zmęczeni, ale pełni zapału do pracy naukowo-badawczej, niektórzy z ambitnymi planami na przyszłość, wrócili do domów…
Anna Jaksiewicz.

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Pobierz dokumenty związane z rekrutacją
01 lip : 17:59  by Administrator
UWAGA

DO POBRANIA AKTUALNE DOKUMENTY NIEZBĘDNE PRZY REKRUTACJI

DO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

POBIERZ DOKUMENTY

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
W szkolnym kalejdoskopie
01 lip : 17:59  by Administrator
Za kilka dni zabrzmi ostatni dzwonek i rozpoczną się upragnione przez wszystkich wakacje. Przyszedł zatem czas na podsumowanie drugiego półrocza w naszej szkole. A wiosną w Jedynce działo się naprawdę wiele.

Przywitanie wiosny z zespołem „Karawana”
To już nie pierwsza wizyta muzyków w naszej szkole. Tym razem zabrali nas w muzyczną podróż przez epoki historyczne. Mogliśmy posłuchać utworów granych od średniowiecza aż po współczesność i wyśmienicie się przy tym bawić.
Serduszko puka w rytmie cza-cza …
Taką piosenkę śpiewał główny bohater spektaklu profilaktycznego na temat zdrowego i bezpiecznego stylu życia wystawionego w naszej szkole przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa.

W 45 minut dookoła świata
Czy można udać się w podróż po świecie mając do dyspozycji zaledwie 45 minut? Okazuje się, że tak! Dowiedli tego uczniowie klasy a, którzy pod kierunkiem pani Kasi Czapli przekształcili salę lekcyjną w Biuro Podróży i zaplanowali swój wymarzony letni wypoczynek. Była to zupełnie inna lekcja języka polskiego, która dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

Czytanie zbliża
Po raz kolejny w naszej szkole przeprowadzono w klasach najmłodszych godzinki czytania. Tym razem pierwszoklasiści poznali historię Guliwera oraz poznali niektóre tajemnice przyrody.

Szóstoklasiści przed sądem
To nie żar, w istocie uczniowie klasy 6A i 6b w ramach realizacji przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie udali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego. Tam mogli z bliska obejrzeć salę rozpraw, zasiąść na miejscu prokuratora i oskarżonego, a nawet włożyć sędziowską togę i „poprowadzić” rozprawę. Dzieci dowiedziały się także wiele o pracy kuratorów sądowych oraz o karach jakie czekają na nieletnich przestępców.

Wieści ze świetlic szkolnej
Bardzo wiele dziej się u naszych Świetliczaków. Maluchy nie tylko się bawią – choć to przede wszystkim , ale także uczą się piosenek, tańczą, tworzą wspaniałe prace plastyczne, grają w sportowe gry zespołowe i czytają. Po prostu wszechstronnie się rozwijają.

Sałatka owocowa
Brzmi jak tytuł przepisu kulinarnego i w istocie jest to przepis na zdrowy sposób odżywiania. Cała szkoła w jeden z majowych wtorków zamieniła się w kuchnię, w której uczniowie w roli kucharzy przygotowali przepyszne i przede wszystkim zdrowe sałatki owocowe.

W świecie baśni Andersena
W ramach realizacji programu „Mądra szkoła czyta dzieciom” pani Kasia Czapla, koordynator programu” przygotowała Szkolny Przegląd Teatralny, w którym udział wzięły wszystkie zespoły klasowe począwszy od pierwszoklasistów na szóstoklasistach kończąc. Każda klasa, pod czujnym okiem swojego wychowawcy, przygotowała inscenizację wybranej baśni Hansa Christiana Andersena. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Okazało się, że w Jedynce mam bardzo zdolnych małych aktorów.

Na Wschód od Bugu
Naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy „Na Wschód od Bugu”, który odbył się w Opolu, w budynku głównym Uniwersytetu Opolskiego reprezentowała czwórka naszych piątoklasistów. Byli to: Kacper Dembiński, Justyna Mikita, Julia Pawlicka, Michalina Ptaszyńska. Jedynkowicze zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy autorów rosyjskich.

Jaskinia Ciemna, Maczuga Herkulesa, zamek w Pieskowej Skale…
To tylko niektóre z obiektów, które mieli możliwość obejrzeć uczniowie naszej szkoły, którzy pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Ojcowskiego Parku Narodowego. Po raz kolejny okazało się, że nasza ojczyzna charakteryzuje się pięknymi walorami przyrodniczymi i kulturalnymi

Dzień Dziecka na sportowo
Jak co roku świętowaliśmy radośnie Dzień Dziecka. Pogoda dopisała i mogliśmy przeprowadzić na szkolnym boisku międzyklasowe rozgrywki sportowe. Oprócz wesołej rywalizacji na naszych Jedynkowiczów czekał także słodki upominek przygotowany przez Radę Rodziców. Wielu wychowawców zabrało też swoich uczniów na przepyszne lody.

Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy
7 czerwca w naszej szkole odbył się Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy, którego organizacja i prowadzeniem zajęła się pani Mariola Świąder. Jedynkę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali eliminacje w naszej świetlicy. Rozgrywki pomimo rywalizacji przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie po zakończonym turnieju otrzymali dyplomy i upominki.

Festyn Rodzinny
11 czerwca Grono Pedagogiczne wraz z Radą Rodziców działającą przy naszej szkole zorganizowało Festyn Rodzinny dla uczniów ich rodzin orz społeczności lokalnej. Impreza przebiegła pod hasłem „Jesteśmy dziećmi świata” i została poprowadzona w duchu kolorowych lat siedemdziesiątych. Przez trzy godziny nasi goście mogli podziwiać występy artystyczne Jedynkowiczów, wziąć udział w pokazie mody retro, skosztować wyśmienitych domowych wypieków, zjeść pieczoną kiełbaskę z kiszonym ogórkiem. Dzieci miały możliwość pobawienia się w gry, które były domeną dzieciństwa ich rodziców : riki – tiki, zośka, grzybek, guma. Mogły również pomalować sobie buzie a także usiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego. Dla wszystkich przybyłych niespodziankę przygotowały panie nauczycielki, które ze specjalnie na tę okazję powstałym zespołem „Flower Power” dały pokaz tańca disco. Jednak gwoździem programu okazała się atrakcja czekająca na zakończenie festynu – FESTIWAL KOLORÓW. Było barwnie, radośnie i gwarnie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy i sprawili, że to wspólne przedsięwzięcie tak wspaniale się udało.

Masz Talent
Zainteresowanie muzyką, chęć pokazania się szerszej publiczności, marzenia o wspaniałej karierze nie są obce wielu z nas. Nie są one również obce dzieciom, które bardzo często mówią o tym, że w przyszłości chciałyby zostać sławnymi . osobami. Dlatego nasza szkoła postanowiła dać uczniom możliwość zaprezentowania swoich talentów przed szerszą publicznością. Dla wszystkich, którzy chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami pani Małgorzata Szczęsna przygotowała kolejną edycję imprezy „Masz Talent”.

Katarzyna Czapla
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Festyn 2016
01 lip : 17:59  by Administrator
W dniu 11.06.2016 roku

w naszej szkole odbył się

FESTYN RODZINNY

W ten sposób podsumowaliśmy realizację dwóch projektów:
celem festynu była: integracja dzieci i rodziców, poznanie i nauczenie dzieci zabaw z lat dzieciństwa ich rodziców, zapoznanie z muzyką, tańcami i ubiorami z lat 70 – tych, rozwijanie sprawności, aktywne spędzanie czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań i pasji, promocja szkoły w środowisku lokalnym.

Wiele się działo na naszym festynie, wszystko było ciekawe i atrakcyjne!


po przywitaniu gości i otwarciu festynu wystąpił zespołu „SPIN” i „FLESZ”.

potem nastąpił pokaz jazdy rowerowej w wykonaniu uczniów ZSS- P nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu

o godzinie 10. 30 -rozpoczęliśmy rodzinne rozgrywki sportowe

dużym wydarzeniem był występ zespołu Flower Power – czyli nasze panie nauczycielki w roli głównej

następnie obejrzeliśmy pokaz mody, w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli

kolejno odbył się konkurs piosenek lub tańców w wykonaniu przedstawicieli klas

uroczyście został otwarty szkolny plac zabaw przy udziale przedstawiciela Rady Osiedla Śródmieście Pani Zofii Zimowskiej

obejrzeliśmy taniec w wykonaniu szkolnego zespołu Romano Kheliben

ponadto: odbywały się wspólne zabawy z harcerzami, zabawy rodzinne na stanowiskach (gra w grzyba, robienie koralików, zośka, skakanie w gumę, tiki taki, zabawa w sznura), malowanie twarzy, oglądanie wozu strażackiego, prezentacja transparentów z hasłami i smaczny grill oraz kawiarenki

A na ZAKOŃCZENIE FESTYNU odbył się „FESTIWAL KOLORÓW”

Zapraszamy na stronę naszej galerii 2015/2016

>>>>> Festyn Pokaz mody

>>>>> Festyn Występy klasowe

>>>>> Festiwal kolorów

>>>>> Flesh i spin

>>>>> Flower power

>>>>> Malowanie twarzy

>>>>> Plakaty

>>>>> Rozgrywki sportowe

>>>>> Festyn - zdjęcia różne

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Festyn 2016
01 lip : 17:59  by Administrator
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Festyn 2016
01 lip : 17:59  by Administrator
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Projekt-Wrocław
01 lip : 17:59  by Administrator
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Festyn
01 lip : 17:59  by Administrator

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Gratulacje
01 lip : 17:59  by Administrator

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Idź do strony       >>