Rekrutacja do PSP 1

10 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle: 


Rodzice będą mogli wprowadzić do systemu dane dziecka i dokonać rejestracji wniosku/zgłoszenia o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej.
 


Folder informacyjny PSP1


godlo_polski.svg.png
 
bip.jpg
 
REFORMA EDUKACJI
reforma_plakat_m.jpg
 
 
PROGRAMY W KTÓRYCH
UCZESTNICZYMY

linia.png
klub_szkol_unicef.jpg
linia.png
bezpieczne_wakacje_180_150.jpg
linia.png

przedszkolak_w_jedynce.jpg
linia.png
szkola_przyjazna_szesciolatkom.png
linia.png
wf_z_klasa.jpg
linia.png
 
akademia_przedszkolaka.png
linia.png
baner_6latek.gif 
 
linia.png
 
fsnt.jpg
linia.png
lepsza_szkola.jpg
linia.png
16dh-m.jpg
linia.png
zuchy.jpg
linia.png
Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 3001, Najnowszy: jy7htmjhty
Aktualności 2017
PoWtŚrCzPiSoNi
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
 
Menu główne
· Video
Aktualności

Poprzez historii Śląska krwawy szlak,

Która ku Polsce wiodła tę ziemię,

Ku wymarzonej ojczyźnie od lat.

Idziemy wciąż naprzód ku nowej przyszłości,

Dziś dni są spokojne, przyjazny jest czas.

I młodość nam daje jak skrzydła u ramion

Wciąż nowe marzenia by lecieć do gwiazd...
Dziki Zachód w Jedynce
01 lip : 18:00  by Administrator
„Jedynka na Dzikim Zachodzie” to temat przewodni tegorocznego Festynu Rodzinnego zorganizowanego w naszej szkole. 27 maja szkolne boisko zamieniło się w prawdziwe westernowe miasteczko, w który można było przeżyć kowbojską lub indiańską przygodę. Nauczyciele zadbali o dekorację z epoki i przygotowali stoiska pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. I tak uczestnicy festynu mieli możliwość własnoręcznie upleść łapacz snów lub zrobić komplet indiańskiej biżuterii z koralików i piór, które przybyły do nas prosto z Kanady. Nie zabrakło zagrody mustangów, gdzie próbowano swoich sił w rzucie lassem. Dzieci mogły zrobić sobie balonowe krowy, konia na patyku oraz pomalować buzię, czy zrobić zdjęcie w szablonie kowboja lub kowbojki. Jednak największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki na prawdziwym kucyku. Niepisaną tradycją naszych festynów staje się także fakt, że panie nauczycielki przygotowują dla przybyłych gości występ-niespodziankę. W tym roku wcieliły się w „Cowboy – Girls” i zatańczyły prawdziwy kowbojski taniec. Nie zabrakło także zmagań sportowych. I tak na szkolnej murawie odbył się mecz piłki nożnej Indianie kontra Kowboje. Były prezentacje klasowych totemów i okrzyków plemiennych. Na festynie została również przedstawiona po raz pierwszy nasza szkolna maskotka – Jedyneczka, którą uszyła dla nas pani Estera Liebert-Kraska. Na zgłodniałych czekała wyśmienita fasolka rewolwerowca i kiełbaski z bizona, a także wiele pysznych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowała drużyna strażaków z OSP Raszowa, która przygotowała dla najmłodszych uczestników kurtynę wodną. Jakże miło było pomoczyć się w ten upalny dzień! Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji festynu oraz za aktywny udział w zabawie.
Katarzyna Czapla
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
01 lip : 18:00  by AdministratorWersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
KONKURS PIOSENKI AKTORSKIEJ
01 lip : 18:00  by Administrator
27 kwietnia 2017 roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w I POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI AKTORSKIEJ „Kłodnickie mikrofony”. Do konkursu przystąpiły szkoły nr1, 9, 5, 11, 16. Nas reprezentowali: Agata Rawska, Magda Kula, Julia Bednarek i Kacper Rawski. Zaprezentowana została piosenka z repertuaru Majki Jeżowskiej „Ciastka” wykonana przez cały zespół, natomiast Kacper wystąpił w kategorii soliści klas 4-6 z piosenką „Lekcja bujania” . Gratulujemy występu.


Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Akcja strajkowa
01 lip : 18:00  by Administrator

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Witamy Wiosnę!!!
01 lip : 18:00  by Administrator

21 marca Jedynkowicze należycie powitali Wiosnę. A wszystko za sprawą pani Marioli Świąder, która specjalnie na ten dzień przygotowała dla Jedynkowiczów wiele atrakcji. Były konkursy, prezentacje klas, wiosenne piosenki i okrzyki oraz barwne stroje. Z niezapowiedzianą, ale jakże miłą wizytą przybyły dziś do nas także dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Z kolorowymi gaikami i piosenką na ustach wspaniale wcieli się w zwiastunów Wiosny. Było dziś w naszej szkole bardzo wesoło, słonecznie i prawdziwie wiosennie.
Katarzyna Czapla


Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Czy warto być asertywnym?
01 lip : 18:00  by Administrator
Asertywność to złoty środek pomiędzy agresją a uległością! Do tej prawdy starały się przekonać naszych uczniów specjaliści z Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Kędzierzyna – Koźla, którzy przygotowali dla Jedynkowiczów specjalne warsztaty psychologiczne. Dzieci nie tylko słuchały wykładu, ale także brały udział w ożywionej dyskusji i ćwiczyły swoją asertywność odgrywając scenki. Na koniec spotkania wspólnie zapisano zalety bycia asertywna osobą. Okazało się, że asertywność jest ludziom bardzo potrzebna, aby:
- komunikować się w sposób otwarty i bezpośredni,
- swobodnie wyrażać swoje uczucia i myśli,
- zachować niezależność, nawet w warunkach presji,
- panować nad własnym gniewem i egoizmem.
Katarzyna Czapla

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Dzień Świętego Patryka w Jedynce
01 lip : 18:00  by Administrator
Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.
W miniony piątek do radosnych obchodów tego święta włączyła się także społeczność naszej szkoły. Jedynka i Jedynkowicze prawdziwie się zazielenili. Były trzylistne koniczynki, tęcza i garnek pełen złotych monet, którymi obdarowani zostali uczniowie. Byli zieloni pomocnicy św. Patryka, których zadaniem było przekazywanie, mniej wtajemniczonym osobom, jak najwięcej informacji o osobie świętego, Irlandii i jej pięknych tradycjach. Nie zabrakło również wspólnego irlandzkiego tańca, który odtańczyliśmy w rytm skocznych melodii na sali gimnastycznej. Uff, co to był za dzień!!! W tym miejscu składamy podziękowania pani Bernadecie Golly, która była inicjatorką i koordynatorką tego zielonego przedsięwzięcia :)
Katarzyna Czapla
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Dzień Otwarty
01 lip : 18:00  by Administrator
8 marca 2017 roku, o godzinie 17.00 odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych najbliższą rekrutacją. Była to wspaniała okazja, by zaprezentować walory szkoły oraz przedstawić ofertę edukacyjną placówki i zachęcić potencjalnych uczniów do wstąpienia w nasze szeregi. Rodzice mogli w tym dniu naocznie sprawdzić estetykę i bezpieczeństwo szkoły. W programie imprezy przewidziana była multimedialna prezentacja o historii i osiągnięciach placówki, wesołe przedstawienie przygotowane przez starszych i młodszych uczniów Jedynki, ciekawe zajęcia w każdej klasopracowni oraz zwiedzanie szkoły ze specjalnym przewodnikiem. Dzień Otwarty to już tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich dzieci.
Katarzyna Czapla
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Światowy Dzień Wody
01 lip : 18:00  by Administrator
15 marca w środę klasa 2a udała się do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Koźlu na spotkanie edukacyjne związane ze Światowym Dniem Wody. Kiedy dotarliśmy na miejsce czekały na nas dwie przesympatyczne panie Dorotka i Beatka z przesympatycznym również panem Ryszardem:), którzy wprowadzili nas w „świat wody”. Dzieci poznały tajniki procesu oczyszczania, samodzielnie tworzyły zdrowe, smakowe wody, a pan Ryszard zabrał nas na na wyprawę stromymi schodami i rurami, a przy tym jaka była frajda naciskania tajemniczych guzików. Na koniec wszyscy zostali obdarowani upominkami. Dziękuję moim mamom pani Ani za zaproszenie i pani Agnieszce, w tej wielkiej, udanej wyprawie i „ekipie”, która nas gościła:)

Joanna Ligenza
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
DZIEŃ MŁODEGO ODKRYWCY 1
01 lip : 18:00  by Administrator
W ramach realizacji projektu „Przedszkolak w Jedynce”, w dniach 28 lutego, 01 i 07 marca 2017 roku, gościliśmy w naszej szkole dzieci z najstarszych grup z Publicznego Przedszkola nr 2, 5, 8, 11 i 22 w Kędzierzynie-Koźlu. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach otwartych pt. „Młody Odkrywca”, przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Naszych gości przywitaliśmy barwnym tańcem w wykonaniu uczennic z koła tanecznego dla klas 1-3. Przedszkolaki zachęcone do zabawy, wspólnie z wróżkami, wyczarowały pomysłowego naukowca, który w zabawny sposób przeniósł je w świat doświadczeń i eksperymentów. Dzieci z zapartym tchem obserwowały: „wybuch” wulkanu, gaszenie świeczek za pomocą magicznego dymu, elektryzowanie balonem, skaczące jajko oraz czary z atramentem. Nad wszystkim czuwali naukowcy z klas szóstych i piątej oraz dobra czarodziejka, objaśniając tajemnice świata nauki. Następnie „młodzi odkrywcy” samodzielnie wykonywali różne eksperymenty przy stanowiskach badawczych z: obwodami elektrycznymi, mikroskopami, chemicznym jojo, elektryzowaniem, bańkami mydlanymi oraz cieczą nienewtonowską. Stworzyli także w grupach fantastyczne budowle.

Zabawom towarzyszyło wiele radości i emocji. Przedszkolaki dobrze się u nas czuły i bawiły. Miło spędziliśmy czas. Na zakończenie maluszki otrzymały pamiątkowy medal „Klubu Młodego Odkrywcy” oraz zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Dzieci w dobrych humorach wróciły do swoich przedszkoli.


Serdecznie dziękujemy
za udział w zajęciach
I. Markwica
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Comments are turned off for this item
Idź do strony       >>